Paddenstoelen risotto

Paddenstoelen doet mij denken aan de herfst en de winter. Deze risotto is dan ook een echte herfst- en winter recept. Heerlijk met een stukje gebakken vis erbij.

Een risotto moet goed gemaakt zijn, anders is het niet lekker. Romig en smeuĂŻg maakt het perfect. Het is een snelle maaltijd, want met een half uur is het klaar.

3 personen

Ingrediënten
1 blokje paddenstoelenbouillon
1200 ml heet water
2 tl olie
1 kleine ui, fijngeraspt
2 tenen knoflook, fijngesneden
235 gr risotto
20 gr roomboter
30 gr Parmezaanse kaas, geraspt
200 chanterellen
200 gr kastanjechampignons
snufje tijm
zwarte peper, gemalen

Bereidingswijze
Stap 1
Maak de bouillon door het blokje op te lossen in heet water en houdt het warm op laag vuur.

Verhit in een ruime pan de olijfolie en fruit hierin de ui tot zacht en glazig. Fruit de knoflook even mee. Roer de risottorijst erbij en bak het 3 minuten mee, roer regelmatig.

Stap 2
Zet het vuur iets hoger en schenk 1 soeplepel bouillon bij de risotto. Voeg steeds een volgende lepel bouillon toe als de vocht is verdampt en roer regelmatig. (Het duurt ongeveer 25 minuten in totaal tot alle vocht is opgenomen en de rijst gaar is. Als de rijst nog niet gaar is en je meer bouillon nodig hebt, gebruik dan extra kokend water). Roer in de laatste 5 minuten de roomboter en 2/3 van de Parmezaanse kaas erdoor.

Bak intussen in een koekenpan de paddenstoelen in een beetje olijfolie of roomboter en voeg tegen het einde peper, zout en tijm naar smaak toe.

Stap 3
Serveer de risotto met de resterende Parmezaanse kaas en vermaal zwarte peper erover. Garneer met de gebakken paddenstoelen.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.