Deze krieltjessalade of aardappelsalade is echt weer een topper! De pistachepesto is zo smaakvol en gaat goed met de krieltjes. De krieltjessalade zal goed staan op je paasmenu.
De pistachepesto maak ik in een vijzel en heb je snel gemaakt. Je kan het ook in een keukenmachine maken, maar in een vijzel krijg je meer smaak en het is leuk om te doen. I.p.v. krieltjes zijn roodschillige aardappelen ook heerlijk in deze salade.
Je kan de krieltjessalade lauwwarm eten of koud.

3 personen
Ingrediënten
1 kg krieltjes, in schil en schoongemaakt
flinke hand babyspinazie
20 gr pistachenoten
optioneel: stukje feta of geitenkaas
Pistachepesto:
25 gr pistachenoten
1 teen knoflook, in stukjes
10 gr blaadjes basillicum
2-3 el olijfolie
1/2 tl ahornsiroop
citroensap (van ongeveer een halve citroen)
flinke snuf grof zeezout
Bereidingswijze
Stap 1
Kook de krieltjes gaar in lichtgezouten water. Maak intussen de pistachepesto.
Stap 2
Voor de pistachepesto doe de je pistache en knoflook in een vijzel en vermaal het. Doe de basillicum erbij en ga door met vermalen. Voeg tot slot de olijfolie, ahornsiroop, een flinke kneep citroensap en een flinke snuf zeezout toe en vermaal tot een pesto. Het mag hier en daar best grof blijven.
Stap 3
Giet de krieltjes af en laat het even uitdampen. Voeg een handvol babyspinazie toe in een schaal. Voeg de krieltjes en pistachepesto toe en schep alles goed om. Proef op zout en peper.
Garneer de krieltjessalade met pistachenoten (deels heel, deels grofgehakt), feta en een paar blaadjes basillicum. Serveer direct of zet de salade in de koeling.