Een top bijgerecht bij bijvoorbeeld een pastagerecht of als onderdeel van een bbq. Het is simpel om te maken en vers uit de oven het lekkerst. Ik heb courgette en snijbiet uit de moestuin kunnen verwerken. Snijbiet zou je door een paar handjes spinazie kunnen vervangen.

4 personen (bijgerecht)
Ingrediënten
2 kleine courgettes (groen en geel)
0,5 el olijfolie + extra
50 gr snijbietbladeren (dus zonder stengels en nerf)
2 tenen knoflook, geraspt
250 gr ricotta
paar blaadjes basilicum + extra om te garneren
4 el geraspte Parmezaanse kaas
1 bol mozzerella
400 gr goede pastasaus
Bereidingswijze
Stap 1
Verwarm de oven op 180 graden.
Snijd de bladeren van de snijbiet in stukjes en snijd de basilicum fijn. Verhit in een pan de olijfolie en voeg de snijbiet en knoflook toe. Bak ca. een minuut tot de snijbiet is geslonken. Roer de snijbiet met 2 el Parmezaanse kaas, basilicum en een snuf zout door de ricotta. Laat het even staan.
Stap 2
Doe 2/3 van de pastasaus in een kleine ovenschaal.
Maak linten van de courgettes met een dunschiller en smeer ze in met een beetje olijfolie. Leg een eetlepel van het ricottamengsel aan het begin van een courgettelint en rol het strak op. Herhaal tot de ricotta op is. Leg de rolletjes in de pastasaus. Beleg met de resterende pastasaus, stukjes mozarella en resterende Parmezaanse kaas.
Zet de rolletjes 20 minuten in de oven. Garneer met basilicumblaadjes voor je het gaat serveren.