Pompoen knoflooksoep

De herfst is in zicht en daarmee breekt het pompoenseizoen aan in NL. Maar eigenlijk is pompoen het hele jaar wel goed verkrijgbaar en lekker om te verwerken in een soep.

Dit is een superlekker pompoensoep met knoflook, kokosmelk, garnalen en bosui.

De garnalen zijn optioneel en kan je eventueel weglaten. De hoeveelheid knoflook in het recept is geen foutje. Er gaat veel knoflook in de soep, dat maakt de soep lekker en zoet.

Pompoen knoflooksoep

5 personen

Ingrediënten
1 flespompoen (ca. 1 kg)
3 wortels (ca. 350 gr)
1 ui
9 tenen knoflook
2 tl zwarte mosterdzaad
2 tl komijnzaad
1/2 tl kurkuma
1/2 tl kashmiri chilipoeder
1 (bio) groentebouillon blokje
100 ml kokosmelk
200 gr wokgarnalen, evt. in kleine stukjes geneden
2 lente-ui
1 el selderij, fijngesneden
zout & peper
1 1/2 el olijfolie

Bereidingswijze
Stap 1
Schil de pompoen en snijd in grove stukken van ca. 2 x 2 cm. Snijd de wortels in 1/2 cm plakken en de ui in halve ringen.

Pel de knoflook en snijd in kleine stukjes. Snijd de lente-ui flinterdun.

Stap 2
Verwarm de olie op laag vuur en bak hierin de ui en voeg ook de mosterdzaad en komijnzaad toe. Bak het voor een aantal minuten tot de ui zacht en glazig is.

Voeg de knoflook, pompoen, wortels, chilipoeder en kurkuma toe en roer alles goed door. Laat het met een deksel op de pan 5 minuten stoven. Roer af en toe.

Stap 3
Maak intussen de groentebouillon door het boullionblokje op te lossen in 850 ml kokend water.

Schenk de boullion erbij en zet het vuur op middelhoog. Laat de pompoen en wortels koken tot ze zacht genoeg zijn om te pureren.

Stap 4
Zet het vuur uit, zodra de pompoen en wortels zacht zijn. Schenk de kokosmelk erbij en pureer met een staafmixer tot een gladde soep.

Stap 5
Proef of er nog zout toegevoegd moet worden en voeg eventueel zout en peper toe. Ik heb 1 tl zout toegevoegd, maar dit is afhankelijk van hoe zout de groenteboullion is.

Voeg de selderij, garnalen en het witte gedeelte van de lente-ui toe aan de soep en zet het vuur weer aan. Laat de soep nog een paar minuten koken, totdat de garnalen gaar zijn.

Stap 6
Voeg op het laatst de groene gedeelte van de lente-ui toe en roer even door.


Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.