Garnalencurry

Deze garnalencurry is zo lekker!

Garnalencurries zijn het lekkerst wanneer het in schil wordt gekookt, de schil geeft zoveel smaak aan de curry. Ik neem altijd tijgergarnalen en haal de kop er soms wel af. Natuurlijk kan je de garnalen ook volledig pellen en vervolgens koken volgens het recept.

Gebruik voor de garnalencurry geen wokgarnalen, want die zijn in een curry minder lekker. Mocht je garnalen uit de diepvries nemen, laat deze dan eerst goed ontdooien.

Als je de curry te pittig vindt, voeg dan iets meer kokosmelk toe.

In de curry gaat verse curryblaadjes. Ik weet dat ze niet makkelijk verkrijgbaar zijn. Je kan ook droge curryblaadjes gebruiken, deze zijn vaak te koop in Toko’s bij de Indiase afdeling.

Garnalencurry

3 personen

Ingrediënten
500 gr grijze reuze garnalen
1 kleine ui
3 (grote) tenen knoflook
1 cm blokje gember
1 1/2 el tomatenpuree
6 curryblaadjes
1/4 tl fenegriek
1/2 tl kurkuma
1/2 tl komijnpoeder
1 tl Kashmiri chilipoeder
1 tl korianderpoeder
1/4 tl garam masala
3 el kokosmelk
sap van een halve limoen
3/4 tl zout
250 ml water, kamertemperatuur
2 tl olijfolie

Bereidingswijze
Stap 1
Haal de kop van de garnalen en laat de schil erom zitten. Of als je wil: pel de garnalen en haal het darmkanaal eruit.

Stap 2
Snijd de ui in halve ringen.
Vijzel de knoflook en gember tot een fijne pasta.

Stap 3
Verwarm de olie in een kleine pan op laag vuur en fruit hierin de ui voor 3 minuten.

Voeg de curryblaadjes, tomatenpuree, fenegriek, knoflook en gember toe en bak het 1 minuut mee.

Stap 4
Voeg de kurkuma, chilipoeder, komijnpoeder, korianderpoeder en zout toe en roer alles goed door.

Schenk het water en kokosmelk erbij en breng het op matig vuur aan de kook. Laat het met een deksel 5 minuten koken. Het lijkt misschien alsof er weinig vocht in de pan zit, maar er komt straks ook een beetje water vrij tijdens het koken van de garnalen. En anders kan je later een klein scheutje water toevoegen.

Stap 5
Doe de garnalen erbij en laat het 5 á 6 minuten meekoken met een deksel op de pan. Proef tussendoor of je meer chilipoeder of kokosmelk wil toevoegen en voeg naar smaak meer toe. De laatste 2 minuten de limoensap en garam masala erdoor roeren.

Notitie
* lekker met rijst of roti.
* ik gebruik maatlepels voor mijn recepten:
1 el = 15 ml
1 tl = 5 ml

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.