Vegetarische lasagne

Ik zag een tijdje geleden een vegetarische lasagne voorbij komen met linzen en champignons en was benieuwd naar de smaak. Dus ik ben aan de slag gegaan.

Ik heb in deze vegetarische lasagne ook linzen gebruikt en moet zeggen dat ik het verrassend lekker vond. De linzen geven een lekkere bite aan het gerecht.

Vegetarische lasagne

2 personen

Ingrediënten
lasagnevellen
100 gr linzenmix
1 ui
3 tenen knoflook
400 gr rijpe tomaten
1 bleekselderij stengel
1 winterwortel
1 kleine paprika
100 gr champignon
100 gr shitake
100 gr courgette
stukje chilipeper
2 laurierblaadjes
1 el tomatenpuree
1/2 blokje (bio) groentenbouillon
1 tl Italiaanse kruiden, gedroogd
2 tl oregano, gedroogd
1 el olijfolie
zout

Kaassaus:
20 gr roomboter
25 gr bloem
250 ml volle melk, kamertemperatuur
100 gr geraspte kaas

Bereidingswijze
Stap 1
Snipper de ui fijn.
Snijd de wortel, bleekselderij, paprika, courgette in kleine stukjes. Snijd de champignons en shitake in plakjes.
Snijd de chilipeper en knoflook fijn.
Los het blokje groentebouillon op in 375 ml warm water.
Pureer de tomaten in een blender tot een gladde saus.

Stap 2
Verwarm de olie op matig vuur en fruit de ui voor ca. 3 minuten. Voeg de knoflook, chilipeper, laurier, wortel, bleekselderij, paprika, champignon en shitake toe en bak het 3 minuten.

Stap 3
Doe de courgette en kruiden erbij en bak het 5 minuten mee. Voeg de bouillon, gepureerde tomaten en tomatenpuree toe, en breng het op matig vuur aan de kook.

Spoel intussen de linzen af en voeg dit ook toe, zodra de saus kookt. Laat het geheel koken tot het vocht bijna is verdampt, ca. 30 minuten. Breng intussen op smaak met zout en blijf regelmatig roeren. Haal de laurierblaadjes eruit.

Stap 4
Verwarm de oven voor op 180 graden.

Stap 5
Maak de kaassaus door de boter op laag vuur te smelten. Doe de bloem erbij en roer met een garde voor 2 minuten. Schenk beetje voor beetje de melk erbij, terwijl je blijft roeren. Roer tot alle klontjes eruit zijn. Voeg de geraspte kaas toe en blijf roeren tot de saus wat indikt.

Stap 6
Neem een ovenschaal en doe een laagje van de tomaten-linzensaus onderin. Leg de lasagnevellen bovenop en ga zo verder tot de saus op is. Ik heb twee kleine ovenschalen gebruikt en kwam uit op 2 lagen lasagnevellen. Verdeel als laatst de kaassaus over het geheel en zet het in de oven voor ca. 40 minuten.

Stap 7
Haal de lasagne uit de oven en laat het 20 minuten staan, zodat het wat steviger kan worden en je mooie stukjes kan snijden.



Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.