Vegetarisch gevulde roti (Sri Lankaans)

De vulling van aardappel en groenten is gekruid met specerijen zoals mosterdzaad, koriander- en komijnpoeder.

Bij het maken van de deeg is het belangrijk dat je heel goed en lang kneed tot het deeg zacht en soepel wordt. Laat de deeg daarna een uur rusten.

Neem de tijd voor het bakken van de roti. Ik bak de roti op matig-laag vuur aan alle kanten goudbruin en gaar. Laat het niet te snel bruin kleuren. Omdat de roti een paar keer gevouwen is moet de warmte goed doordringen om alle lagen deeg goed te garen. Bij mij duurde het in totaal ongeveer 20 minuten.

7 stuks

Ingrediënten
270 gr bloem
175 ml lauwwarm water
1 el olie
1/2 tl zout

extra olie, bij het uitrollen van de deeg

Vulling:
2 aardappelen (200 gr)
1 kleine ui
1 winterwortel
70 gr doperwten
75 gr prei
1 kleine tomaat
2 tenen knoflook
1/2 tl zwarte mosterdzaad
1/2 tl korianderpoeder
1/2 tl komijnpoeder
1/4 tl Kashmiri chilipoeder
5 curryblaadjes (optioneel)
1/2 tl zout
1/4 tl zwarte peper
1 el olie

Bereidingswijze
Stap 1
Doe alle ingrediënten voor het deeg in een kom en kneed in ca. 15 minuten tot een zacht en soepel deeg. Je kan ook een keukenmachine met deeghaken gebruiken. Pak het deeg in met folie en laat het een uur rusten.

Maak intussen de vulling.

Stap 2
Schil de aardappelen en kook het gaar in een pan met water, giet af en laat het afkoelen.

Snipper intussen de ui fijn, rasp de knoflook en de wortel. Snijd de prei en curryblaadjes fijn en de tomaat in kleine stukjes.

Stap 3
Snijd de aardappel zodra het een beetje afgekoeld is in kleine blokjes.

Stap 4
Verwarm de olie in een koekenpan op matig vuur en fruit de ui tot zacht en glazig.

Voeg de mosterdzaad, curryblaadjes, knoflook en tomaat toe en bak het mee tot de tomaat helemaal zacht is, ca. 2 minuten.

Doe de wortel, prei, doperwten, aardappel, zout en de rest van de specerijen erbij en roer goed door. Laat het op middelhoog vuur ca. 7 minuten bakken en roer regelmatig. Laat het mengsel afkoelen.

Stap 5
Haal het deeg uit de folie en vorm bolletjes ter grote van een limoen, ca. 60 gr per bolletje.

Vet je vingers en het deegbolletje in met wat olie en druk met je vingers uit tot een flinterdunne lap. Het geeft niet als er hier en daar een gaatje ontstaat.

Vouw de zijkanten naar binnen, leg een schep van de vulling aan de uiteinde van het deeglap en vouw het tot een pakketje in triangel vorm. Zie foto’s. Ga zo verder tot je alle bolletjes hebt gevouwen.

Het is belangrijk om steeds een beetje olie te gebruiken, anders krijg je het deeg niet flinterdun.

Stap 6
Bak in een droge koekenpan de gevulde roti op matig-laag vuur en zorg dat je het aan alle kanten goed bakt.

Neem de tijd om de roti goed gaar te bakken, ca. 20 minuten.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.