De groene pesto met basilicum kennen wij allemaal. De pesto Rosso is wellicht minder bekend, maar ook erg lekker. Deze rode variant is gemaakt van zongedroogde tomaten en is heerlijk in deze ovenschotel.
Mocht je de ovenschotel vegetarisch willen maken, laat de kip dan achterwege en voeg mee groenten toe.

3 personen
Ingrediënten
750 gr voorgekookte krieltjes, gehalveerd
300 gr kipfilet, hapklare blokjes
1 ui, halve ringen
1 paprika, grove stukken
3/4 courgette, grove stukken
3 flinke tenen knoflook, geraspt
1 tl zout
1 tl paprikapoeder
1/2 tl cayennepoeder
130 gr crème fraîche
130 gr pesto Rosso
1 bol mozzerella
handvol geraspte kaas
1 el olijfolie


Bereidingswijze
Stap 1
Verwarm de olie in een ruime (wok)pan en bak de krieltjes tot 3/4 gaar, dit duurt ca. 8 minuten op matig vuur.
Verwarm intussen de oven voor op 200 graden.
Stap 2
Voeg de ui, paprika en kipfilet bij de krieltjes en bak het 4 minuten mee.
Doe de courgette, zout, paprikapoeder en cayennepoeder erbij en bak tot de kip en groenten gaar zijn.
Stap 3
Zet het vuur lager en voeg de crème fraîche en pesto toe en verwarm het al roerend 2 minuten. Breng eventueel nog op smaak met peper en zout.
Stap 4
Schep alles over in een ovenschaal.
Dep de mozzerella droog met een keukenpapier. Scheur de mozzerella in kleine stukjes en verdeel het met de kaas over de krieltjesmengsel.
Zet het 15 minuten in de oven.